اردوی غرب + سوغاتی

سلام .

جاتون خالی چند روز پیش رفتیم مناطق عملیاتی غرب کشور ، مناطق بکر و دست نخورده و در عین حال غریب ...جالبه که اسم بعضی از عملیات هایی که توی غرب با اون شرایط اب و هوایی و نا همواری های زمینی که وجود داشته حتی به گوش ماهایی که تاحالا شونصد بار رفتیم مناطق جنگی و هزارتا کتاب دفاع مقدس خوندیم نرسیده بود ......نه اسم عملیات هاش نه شهداش .....ازین باب یه غربت خاصی تو همه مناطق حس میشد ....اینکه هیچ دوربینی ،هیچ قلمی و هیچ فیلمی سراغی ازین همه دلاوری ازین همه فداکاری ازین همه جان برکفی نگرفته ....اسم عملیات مطلع فجر رو کی شنیده ؟اسم منطقه ی عملیاتی "بازی دراز" رو کی شنیده ؟ اسم شهید محسن وزرایی رو که با ٢٧ نفر عملیات کردند رو  کی شنیده ؟ شهید محسن حاجی بابا رو کودوممون میشناسیم ؟     

و غربتی که به قلم نمی آد.....بگذریم

 

و اما سوغاتی سفرم غرب ام برای شما 

چیزی که برا خودم واقعا یه هدیه بزرگ بود ...یه چراغ ِ روشن برای جاهایی که میخوام به خودم نمره بدم .....

موقع برگشت توی اتوبوس ،مسئول اتوبوسمون میگفت : یکی از القاب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف  ابا صالح هست ...یعنی  => پدر بنده های صالح خدا

میگفت :

بیایید توی همه کارامون به خودمون نگاه کنیم بگیم :

اگه اقا بخوادمیون این همه خلایق توی اخلاق حسنه یکی رو انتخاب کنه و بهش سر بزنه ....منو انتخاب میکنه ؟

اگه بخواد توی حجاب یکی رو انتخاب کنه ....منو انتخاب میکنه ؟

اگه آقا بخواد

توی ارتباط با پدر و مادر یکی رو انتخاب کنه ....منو انتخاب میکنه؟

توی درس خوندن یکی رو انتخاب کنه......اون یه نفر ممکنه من باشم ؟

اگه توی نماز خونا بخواد یکی رو انتخاب کنه ....من انتخاب میشم ؟

.

.

.

کجای کاریم ؟!

 

 

/ 16 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعید

خوش به حالتون شهدا اینقدر براتون دعوتنامه میفرستن سفارش ما رو هم بکنید [دلشکسته] یا حق

...

كجاي كاريم ؟ هنوز كوچه رو هم پيدا نكردم كه بخوام اندر خمش باشم ...[ناراحت]

صندوقک

تنها چند دلیلی که همیشه برای مخالفت با اعدام به نظرم می رسد را می گویم : یک قاتل دیوانه است اما ما دیوانه نیستیم و راه های بهتری برای تادیب او نظیر حبس ابد وجود دارد، شاید در طول سالها به کاری که کرده فکر کند و تادیب شود و پشیمانف خدای بزرگ همیشه راه توبه را باز گذاشته اما با صدور حکم اعدام ما این فرصت را از او می گیریم. دلیل دیگر ولو یک درصد در تشخیص مجرم اشتباه شده باشد، جای بازگشتی وجود ندارد. دوست من، لزوما چون عقایدمان باهم متفاوت است به معنای این نیست که انصاف ندارم، درد خانواده مقتول را هم میفهمم، ضمن اینکه اعدام تنها مجازات قتل نیست. و برای بسیار از جرمهای دیگر هم بکار می رود که شایسته نیست.

الوووو

نه خیر وردار یه سوغاتی خوبی بیار که بوتونیم بوبوشیم.یا دسمون کنیم یا بخوریم.اینا چی چیه؟

یاس18

مگه شموهم با این حرفها تکون مکون میخوری؟ که برداشتی سوغات اوردی برای ما[شیطان]

حدیث

سلام خیلی اردو غرب باحالی داشتی اردو رفتنتم خارجیه

کوثر به گوشم

بسم رب الشهدا سلام بایت این سوغاتی ممنون... خدا خیرتون بده.. دلم بدجوری برای غرب ژر میکشه... ببنیم به هوای غرب برا عرفه میشه رفت جنوب یا نه! التماس دعا

رها

آی درد دارم...درد!

یه آشنا

البته شهدای شیراز خودمون هم کم غریب نیستن به نظر من شهدای کانون از شهدای غرب هم غریب ترن هم مقامشون بالاتره حتی از اونا سختی هم بیشتر کشیدن!!! ما باید این شهدای غریب شیراز خودمونو از غربت در بیاریم و براشون کار کنیم شهدای به این نازنینی ما داریم محمد اسلام نسب عبدالحمید حسینی و . . . چرا ما نیایم و برا این شهدا کار نکنیم مسئولای کانونم که ماشاالله بیخیال نشستن چرا ما کار نکنیم برا این شهدای غریب؟؟؟