قال الله عز وجل .....بخون عشق کن !

 بسم رب العشق ( هوالعشق )

.

"خواندن این متن تنها 2:30 دقیقه طول میکشد !"

حدیث قدسی! قال الله عزوجل:

سوره حمد را میان خود و بنده ام تقسیم کردم آنچنان که نیمی از آن سوره از آن من است و نیمی از آن بنده من است ، بنابراین با خواندن این سوره بنده هر چه میخواهد از من میخواهد.

 زمانی که گوید :بسم الله الرحمن الرحیم

خدای جل جلاله فرماید :بنده ام به نامم آغاز کرد و بر من لازم است کارهای اورا به سامان رسانم وبرکات خود را در کارهای او نازل سازم .

وچون گوید الحمدلله رب العالمین 

 خدای جل جلاله فرماید :بنده ام ستایشم کرد و دانست هر نعمتی که دارد از من است و گرفتاری هایکه از او برطرف شده توسط من است اینک شما گواه باشید که نعمتهای دنیا و آخرت را برای او افزون گردانم و گرفتاریهای آخرت را از او بر طرف گردانم چنانکه گرفتاری های دنیای او را بر طرف ساخته ام !

و چون گوید :الرحمن الرحیم

خدای جل جلاله فرماید :بنده ام گواهی داد که همانا بخشنده و مهربانم و شما را گواه میگیرم که  نصیب او را از رحمت خود فراوان گردانم و بخشش خود را بر او بی نهایت سازم

و چون گوید :مالک یوم الدین 

 خدای جل جلاله فرماید :گواه باشید که چون اعتراف کرد من مالک روز جزایم حسابش را آسان کنم و حسناتش را بپذیرم و از بد کرداریش در گذرم .

چون گوید :ایاک نعبد

خدا فرماید :بنده ام راست گفت تنها مرا پرستید گواه باشید که به او ثواب عبادتش را بدهم ثوابی که هر که مخالف عبادت او رفته بر او رشک برد !

و چون گوید :ایاک نستعین

خدا فرماید:از من کمک خواست  و بمن پناه برد گواه باشید که در سختی ها به فریادش رسم و در گرفتاری روز قیامت دستش بگیرم .

و چون گوید: اهدنا صراط المستقیم تا به آخر سوره ،

خدا فرماید :این از بنده ی من است و بنده ی من هرچه بخواهد از ان اوست و برای بنده ام اجابت کردم و آنچه ارزو داشت به او دادم و از آنچه ترسید اورا آسوده ساختم !

.

پ.ن :

١-از کوچیکی یادمون داده بودن نماز یعنی چت با خدا ...همیشه تو ذهنم علامت سوال بود که وقتی ما این پی ام ها رو میفرستیم خدا چی جوابمون رو میده ؟!! جوابم رو گرفتم ....عجب چت عشقولانه ای !

٢-محرم داره میاد .....کاش تو محرم طوری امام حسینی شیم که اخر محرم نگیم محرم گذشت و ما ادم نشدیم !

٣-منبع متن فوق هم: کتاب "سخن خدا ">مجموعه احادیث قدسی >تالیف :سید حسن شیرازی >ترجمه :ذکرالله احمدی

/ 16 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قطع و وصل

سلام خیلی آدم باحالی هستی!تا خواستم نظر بذارم که منبع این نوشته چیه دیدم تو خط آخر خودت نوشتی! وقتی عمق معنای این عبارات را می فهمیم چه قدر زیبا می تونیم زندگی را درک کنیم و ازش لذت ببریم! این پستت مثل هدیه ای بود که آدم را سرشار از انرژی می کنه! ممنون! در ضمن گویا کنکوری شدی! سال کنکور یه فرصته باری فهم زندگی ازش استفاده کن!

shaha_bain

شاه کار بود اشکمو در اوردی[گریه] به داشتن دوستی مثل تو افتخار میکنم(الکی)

آسمون(نویسنده وبلاگ)

سلام عزیزم [ماچ] افتخار کن چرا خجالت میکشی ؟[نیشخند]حرف دلتو بزن [زبان]

مهاجر

سلام.خیلی جالب بوووود.[گل]افرین[نیشخند]ترشی نخوری یه چیزی میشیا

سرگردون

سلام به همگی خیلی جالب بود تا حالا نشنیده بودمش ایشالله که اینجوری بشه هدف تکرارری بودن یا نبودن پست نبود هدف انتقام بود که بحمدلله حاصل شد[قهقهه][قهقهه][نیشخند]

آب حیات

عشق /محرم/عشق/محرم... از داغ حسين اشک نم نم داريم/در خانه سينه تا ابد غم داريم/پيراهن مشکي من اماده کنيد/سه روز دگر تا محرم داريم[گریه]...

سرگردون

سلام به همگي من بازم تازه آپم [گل] 1- مشخصات خانومهاي خاطر خواه 2- فرهنگ لغات ايراني

سامی دخت

مسافرم و در استانه یک سفر.به خانه کوچکم سری بزن و حلالم کن.دعا کن بتوانم بهترین بهره را از این سفر ببرم.به یادت خواهم بود[گل]

8

پرسید از هلال چرا قامتت خم است آهی کشید وگفت ماه محرم است التماس دعا.درپناه مهربون مهربونا[خداحافظ]